ארנונה

תשלומי ארנונה הם חלק מהחיים שלנו, כמו שאנו משלמים עבור חברת החשמל, המים ועוד צרכים רבים, גם עבור ארנונה אנו צריכים להקדיש סכום קבוע בהתאם לגודל הנכס, לאופי השימוש בו ועוד. יש אנשים שמשלמים את המס הזה כפי שהוא מושת עליהם בלי להתייחס יותר מידי לסכום הכסף. ההודעה עבור תשלום הארנונה מתקבלת והסכום נגבה באופן אוטומטי בהוראת קבע והכול זורם למישרין. הכול יכול להיות טוב ויפה אם מדובר בסכומים סבירים. אך מה קורה כאשר אנשים משלמים סכומים גבוהים מאוד עבור ארנונה?

יש אנשים שמגלים כי הם משלמים סכומים גבוהים מעבר למה שהם חייבים, זאת בגין סיבות כאלו ואחרות. במצב כזה חשוב מאוד לדעת שלא חייבים להשלים עם תשלומי הארנונה ולשלם אותם כפי שהם. יש אפשרות לבדוק את הנתונים ולערער על הסכומים שדורשים מכם. לכן, אם הנכם סבורים שאתם משלמים סכום גבוה מעבר למה שאתם חייבים, אם יש לכם צד שניתן להפחית את תשלומי הארנונה שלכם – יש לכם דרך וכלים וכמובן סיכוי להפחית את הסכומים שאתם משלמים.

הפרמטרים שמשפיעים על חישוב הארנונה

יש כמה פרמטרים אשר על פיהם מתנהל החישוב שקובע את חבות המס המוניציפלי. בין היתר זה גודל המבנה במ"ר, השימוש בו, המיקום ועוד. במקרים מסוימים עלולות ליפול טעויות בחישובים הללו, מה שמביא לכך שבעל הנכס או השוכר משלמים סכומים גבוהים מידי בגין השימוש בנכס. ההוצאה הזו עשויה להיות משמעותית מאוד ולהכביד על הניהול התקציבי. במידה ובעל נכס או שוכר מגלה כי הוא משלם סכומים גבוהים לארנונה, חשוב שהוא יבדוק את הנתונים על מנת לברר אם נפלה טעות בעניין המדובר.

תיקון שומת מס ארנונה

הצעד הנכון ביותר הוא לבצע תיקון שומת מס ארנונה. את התיקון צריך לבצע מול הרשות תוך איתור נתונים ובדיקות המאשרות כי לבעל הנכס יש טענה מוצדקת ומוכחת בדבר חבות המס שלו לרשות המקומית. היות ומדובר על התנהלות מול רשות מקומית, חשוב מאוד לדעת שההתנהלות לא יכולה להתבצע באופן רגיל של פניה ובקשה, אלא על ידי ליווי מקצועי של עורך דין. עו"ד מוסמך ומנוסה בנושאי ארנונה יכול להוביל את הבקשה שלכם באופן נכון ומושכל להצלחה שלו. זאת בהליך תיקון שומת מס שמתנהל מול הרשות המקומית במקצועיות.

הצגת הנתונים והגשת הבקשה כנדרש

כדי לבצע תיקון שומת מס ארנונה חייבים לפעול בצורה חכמה. הדבר כולל בחינת הנתונים הקיימים והצגתם מול הגורמים הרלוונטיים באופן רשמי ומוכח. בנוסף חשוב להגיש את הבקשה כנדרש ועל פי התנהלות הגורם המדובר. באופן כזה ניתן להוביל את ההליך באופן מקצועי ויעיל על מנת להשיג את התוצאות הרצויות. כלומר, להפחית את חבות המס ולשלם בגין ארנונה תשלום קבוע נמוך יותר ממה שהייתם חייבים לשלם עד כה.

הגורם המקצועי שילווה אתכם להצלחה!

אתם מוזמנים לפנות אלינו, עו"ד ויסאם אסמר הוא עורך הדין המומחה שיכול להוביל אתכם בתהליך בטוח ומתוכנן לשם קבלת הקלות בארנונה. בעזרת עורך הדין אתם עומדים להבין היטב מה נדרש מכם על מנת להפחית את התשלום, אילו מסמכים עליכם להציג ואילו פעולות נכון לבצע על מנת לקדם את התהליך. עורך הדין ינהל את הבקשה שלכם ואתם תהיו שלווים שהתיק שלכם נמצא בידיים מתאימות. כך אתם ממצים את כל האפשרויות ועושים כל שאפשר על מנת לקדם את התיק שלכם לכדי הצלחה. לאחר התהליך אתם עתידים למצוא את עצמכם במקרים רבים משלמים סכומים נמוכים משמעותית עבור ארנונה.