הוצאה לפועל

מצב בו אדם אינו מסוגל לעמוד מול התחייבויות כספיות שלו הוא מצב ביש. זה יכול להיות בעל עסק שנסגר שלא יכול לשלם משכורות, לקוח שלא שילם עבור המוצרים שקיבל וכן הלאה. אנשים שמגיעים למצב כזה מתמודדים עם חוסר אונים מול נושים. הנושים רוצים כמובן לגבות את החובות – את הכספים שמגיע להם לקבל. הם עושים כל מאמץ כדי לגבות את החובות שלהם מהחייב. והחייב שאין לו יכולת לשלם ניצב בחזית בלי שיש לו יכולת להגן על עצמו. אין לו אפשרות כלכלית לשלם והוא חשוף ללחצים איומים שמעיבים על החיים שלו.

אחד המושגים המדוברים בנושא הוא הוצאה לפועל. מדובר על שלב בו ננקטים צעדים נגד החייב על ידי החייבים, זאת על מנת לגבות את החובות שלו ככל שרק ניתן. בשלב כזה חשוב מאוד שהחייב ידע כי בית המשפט רואה את טובתו, לא רק את החובות שלו. הוא צריך להיות חכם על מנת לפעול נכון כדי לשמור על עצמו ועל הזכויות שלו. כך הוא יכול למנוע גבייה וטרדות מצד הנושים. רק כך יש לו סיכוי למנוע נזקים חמורים עוד יותר.

 

החייב, טובתו והעזרה המקצועית שהוא זקוק לה

חייבים שלא יכולים לעמוד בהחזרי החובות שלהם צריכים עזרה מקצועית. החוק הישראלי רואה חשיבות רבה בשיקום מצבו הכלכלי של החייב ובעזרה שהוא יקבל, על מנת לצאת ממצבו המוגבל. לשם כך יש לעבור תהליך שנקרא בשם איחוד תיקים. בתהליך זה מסכמים את כלל החובות של החייב מול כל הנושים שלו. בצורה כזו ממפים את סכומי החובות שלו בצורה יסודית. כך שבמקום הרבה בעיות קטנות מאחדים את הכול לכדי בעיה אחת גדולה ומוגדרת היטב. כאשר ברור מהו סכום החובות שלו עוברים לשלב הבא, בו ממפים את ההכנסות של החייב ואת היכולות שלו לעמוד בהחזרים חודשיים קבועים. המטרה היא למצות ככל האפשר את יכולת ההחזר שלו.

מחיקת חובות על ידי עורך דין

בשלב הבא ניתן לבדוק את האפשרות למחוק חובות מסוימים של החייב. מחיקת החובות נועדה למנוע מצב בו אדם מנציח את המצב הכלכלי הנואש שלו לכל החיים, וקובר כל סיכוי לשקם את עצמו. מחיקת החובות תתבצע לאחר מיצוי כושר ההחזר של החייב. המטרה היא, כאמור, לסייע לו לצאת מהבוץ הכלכלי בו הוא נתון ולתת לו סיכויים להתחיל מחדש. כמובן שכדי לאפשר את התהליך הזה חובה להיות מלווים על ידי עורך דין מומחה ומקצועי בנושא זה. באופן כזה ניתן להוביל את ההליך ביעילות מקסימלית על מנת לסגור את התיק בהוצאה לפועל ולהסדיר את החובות באופן היעיל ביותר.

עו"ד ויסאם אסמר כאן אתכם – – –

מתמודדים עם הוצאה לפועל? לא יודעים מה הצעד הבא שלכם? חוששים מאיומים ומולחצים מנושים שמנסים לגבות את החובות שלהם? עו"ד ויסאם אסמר כאן למענכם ולמען השלווה שלכם. אצלנו אתם עומדים לקבל ייעוץ משפטי וליווי של גורם מנוסה מאוד שיוביל אתכם לתוצאות טובות באמת. כי אצלנו אתם עומדים להבין את התמונה בה אתם עומדים, לקבל מידע משפטי מקצועי שיכוון אתכם לקבלת החלטות נכונות. אתנו אתם עומדים לחתום את התקופה הקשה בה אתם עומדים, לקבל את הכלים ואת הידע כדי לצלוח את התקופה הזו בשלום, ולשקם את ההריסות הכלכליות שלכם לקראת בנייה והתייצבות. צרו עימנו קשר כדי לבדוק מה עליכם לעשות וכיצד נכון לכם לפעול, על מנת למנוע נזקים כלכליים ולחצים בתקופה קשה זו, ואיך לעשות כל שאתם יכולים כדי לבנות את החיים שלכם מחדש.